Kolejny Kongres Stowarzyszenia lub warsztaty

Szanowni Państwo, jak zapewne zauważyliście, zwłaszcza nasi członkowie i tzw. "kontakty" nic na razie nie informujemy o kolejnym naszym spotkaniu. Sytuacja jest oczywiście zrozumiała, jednakże zastanawiamy się, co robić, ...


  

Projekty badawcze - ankiety

Szanowni Państwo, drodzy pacjenci,

poniżej zawarte są 2 pliki będące ankietami anonimowymi potrzebnymi dwóm różnym osobom, których wypełnienie jest im potrzebne do ich prac badawczych, a nam chorym na pewno pomoże, po opublikowaniu badań, w znacząco lepszym i bezpiecznym przyjmowaniu tych leków oraz pozwoli bardziej profesjonalnie opiekować się chorymi na wszelkich oddziałach, gdzie przebywamy, jako chorzy ze szpiczakiem, dotyczy to nie tylko oddziałów hematologicznych, ale wszelkich innych, gdzie niejednokrotnie jesteśmy pacjentami.

 

Pierwsza:

Ankieta Przestrzeganie zasad stosowania leków immunomodulujących GCh RS ,

to badanie anonimowe dotyczące zasad podawania i reakcji chorych na thalidomid i jego analogi, tj. lenalidomid i pomalidomid. Autorem jest dr n. med. Grzegorz Charliński - specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii, a wyniki Państwa badań ankietowych będą niezbędne do jego prac habilitacyjnych. Bardzo proszę w imieniu zarządu stowarzyszenia, jego członków, swoim własnym oraz dr Charlińskiego o wydrukowanie ankiety i o odpowiedź na tych kilka pytań, następnie przesłanie jej na nasz adres pocztowy bez adresu zwrotnego. Muszę dodać, iż dr Charliński od ponad 12 lat współpracuje z nami i jest jednym z głównych ekspertów stowarzyszenia, przez lata wspólnie z nami walczącym o poprawę standardów leczenia szpiczaka w Polsce i niejednokrotnie uczestniczył w negocjacjach w Ministerstwie Zdrowia narażając się na niechęć urzędników oraz pewnego rodzaju ostracyzm z ich strony. Drodzy chorzy oddajmy mu trochę z tego, co on nam dał.

Druga:

Ankieta zadowolenia opieka pielęgniarska MK RS ,

to ankieta Pani Magdy Kurek, która również od kilku lat z nami współpracuje i stara się przez swoje badania poprawić opiekę nad nami, chorymi na szpiczaka. Poniżej kilka słów od samej Magdy:

 

”Szanowni Państwo,

Nazywam się Magdalena Kurek, jestem pielęgniarką i doktorantką w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie kwestionariuszy ankiet, dzięki którym zgromadzę informacje do napisania pracy doktorskiej. Można wnioskować, iż jakość opieki pielęgniarskiej ma wpływ na jakość życia chorych, dlatego zdecydowałam się poruszyć ten temat. Celem pracy jest bliższe poznanie sytuacji oraz problemów pacjentów chorujących na szpiczaka plazmocytowego. Przeprowadzenie badania może przyczynić się do zaspokojenia potrzeb i wymagań chorych, zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pacjenta jak i pielęgniarek. Poprzez wprowadzenie do praktyki pielęgniarskiej pewnych wskazówek, jakość życia chorych może poprawić się.

            Z góry dziękuję za poświęcony czas i dołożenia starań na rzecz poprawy opieki nad pacjentami onkologicznymi.

Magdalena Kurek”

 

Drodzy Państwo, również bardzo prosimy o udział w ankiecie badawczej Pani Magdy oraz przesłanie jej na nasz adres pocztowy. 

Ankietę Magdy możecie Państwo wypełnić również w trybie online, co może znacznie pomóc i przyspieszyć pracę nad nią wielu z Państwa.

Oto linki:

https://docs.google.com/forms/d/1mtWclST63PyRiovR0VNVjuIYclkC1Hckg4XTTPpbB1I/edit?gxids=7628


https://docs.google.com/forms/d/1IvQIsoJs8Jo6s3R4DwM5erBAqk7p5I0AOGNCsXs-3UM/edit?gxids=7628


https://docs.google.com/forms/d/1jI5GGJ_fEPwWygJU6RH1_6ochlOikPQdofpMnKdclFw/edit?usp=forms_home&ths=true&urp=gmail_link&gxids=7628


https://docs.google.com/forms/d/1xaiiM0cDdMdsvTvjLg4GSGTHhkVEvGmcUeTBjbDOUYk/edit?gxids=7628

 

Pozdrawiam,

Roman Sadżuga

 

 

 
Strona główna :: O nas :: Aktualności :: Kontakt :: Forum :: Artneo