Kontynuacja ubezpieczenia na życie w PZU Życie SA - pytanie

Witam Państwa na naszym nowym Forum Stowarzyszenia. Udostępniamy Państwu możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat naszej choroby oraz jej leczenia. Możemy również rozmawiać na inne ważne dla nas tematy.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam,
Roman Sadżuga

Kontynuacja ubezpieczenia na życie w PZU Życie SA - pytanie

Postprzez konrad » Pn paź 20, 2008 4:30 pm

Ze względu na chorobę stałem się wczesnym emerytem (a może niedługo rencistą). W byłej pracy byłem ubezpieczony grupowo w PZU Życie SA, składka ok 75zł. Do końca miesiąca chcę przedłużyć indywidualnie to ubezpieczenie. Dziś się dowiedziałem w PZU, że kontynuacja nie będzie na takich samych warunkach.Nie będę miał dodatkowego ubezpieczenia CC - na wypadek ciężkiej choroby. Więc pobyt w szpitalu nie będzie podlegał ubezpieczeniu jak wcześniej.
W ich regulaminie "Ogólne warunki indywidualne kontynuowanego ubezpieczenia na życie TYP P §28 - Prawo do indywidualnego kontynuowania ubezpieczenia na niezmienionych warunkach (suma ubezpieczenia i składka) przysługuje mi ze względu na ppkt. 2) - odprowadzałem składki min. 12 miesięcy (jestem ubezpieczony od 93 r.). Oni twierdzą, że nie ma możliwości przenieść tego ubezpieczenia CC, ani rozszerzyć mojego indywidualnego ubezpieczenia. Co się dzieje w tym PZU?
Czy mieliście, albo słyszeliście o takich problemach z przedłużeniem ubezpieczenia po zwolnieniu z pracy? Wszędzie pisze, że gwarantują indywidualną kontynuację na niezmienionych warunkach, a jak podają mi kontynuację do podpisu to nawet nie informują, że się coś zmieniło. Trochę wygląda mi to na oszukaństwo.
Pozdrawiam - Konrad
konrad

Re: Kontynuacja ubezpieczenia na życie w PZU Życie SA - pytanie

Postprzez endriu » Pn paź 20, 2008 6:56 pm

Byłem ubezpieczony grupowo w Commercial Union, gdy zachorowałem wypłacili mi 6 tyś bo tyle było w umowie za poważne zachorowanie. Sorry jeszcze dostałem za 11dni pobytu w szpitalu jednorazowo. Oczywiście gdy chciałem przejść na indywidualne ubezpieczenie agent firmy omówił mi ubezpieczenia. I tak zostałem na lodzie. Teraz nikt nie chce mnie ubezpieczyć indywidualnie gdy dowiaduje się o chorobie.

pozdrawiam endriu :wink:
endriu

Postprzez aneta35 » Pn paź 20, 2008 9:31 pm

Moi drodzy.Na tym właśnie polegają ubezpieczenia. Wszyscy Cię kochają i zabiegja o Twoje pieniądze jak jestes piękny, młody i bogaty. Ale jak tylko potrzebujesz pomocy to zawsze znajdzie się coś małym druczkiem. Ja miałam podobną sytuację przy operacji kręgosłupa. Też ubezpieczenie grupowe, po wypadku wszystkie papiery ok, BHP stwierdziło wypadek przy pracy ale...no własnie było to ale, że do operacji nie doszło w 30 dni od wypadku i odszkodowanie się nie należy. Dodam,ze operację robiłam w prywatnej klinice i też nie było mozliwości zrobić tego wczesniej jak po 2 miesiącach , ciekawe jakim cudem miała bym to zrobic państwowo. Szkoda pieniędzy i nerwów na jakiekolwiek prywatne ubezpieczenia. Niestety tak samo działa nasz ZUS .
KOnrad, jednak na Twoim miejscu bym powalczyła, jeżeli w regulaminie piszą jak twierdzisz. Czasami wystarczy ich postraszyć, wiem coś o tym, bo mam doswiadczenie w ubezpieczeniach komunikacyjnych. POzdrawiam i życzę powodzenia.
aneta35

Postprzez konrad » Wt paź 21, 2008 9:54 am

Ja tego im płazem nie puszczę. Jest podobno możliwość kontynuowania grupowego na emeryturze obejmującego podobny zakres jak w pracy. Chyba emeryci się skrzyknęli i coś załatwili. Dziś mam się więcej dowiedzieć. Wczoraj wysłałem list z zapytaniem w tej sprawie do PZU, Rzecznika Praw Obywatelskich itp. Jest Rzecznik Praw Ubezpieczonych, ale ona tylko papierowe listy więc poczekam.
Ja to widzę tak, ubezpieczam się grupowo kilka lat w pracy (ja od 93r), choruję, zwalniam się z pracy, a "oni" twierdzą że nie będę miał kontynuacji ubezpieczenia w takim zakresie jak poprzednio. Zgroza.
Jestem świeżo po przeszczepie, dzwonię do PZU by się umówić osobiście lub na wybraną godzinę bo muszę osobiście, a nie mogę w skupisku z ludźmi czekać. Myślicie, że dało się coś załatwić? Zgadza się porażka. Jak chcą kogoś ubezpieczyć to chętnie się indywidualnie umówią. Zgroza
Ale ja to wszystko na spokój biorę, nie ma co się niepotrzebnie denerwować. Dam znać jak to załatwię.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia (nawet tym z PZU) - Konrad
konrad

Postprzez ewah » Śr paź 22, 2008 7:27 pm

Ja miałam ten sam problem z PZU musiałam zmienić warunki umowy, która już nie obejmuje leczenia w szpitalu. Bo indywiduale polisy tego nie obejmują.
ewah

Postprzez Beata » So lis 01, 2008 8:02 pm

Mój mąż takze miał ubezpieczenie grupowe w pracy .Po wykorzystaniu L4,półrocznego zaslku rehabilitacyjnego przyznano mu rente na 2 lata/od maja2008/.Zakład rozwiązał z nim umowę o prace a ja w tym czasie ubezpieczyłam go u siebie w pracy/pracuję w szpitalu/.Także mam ubezpieczenie grupowe,wziełam papier z kadr mąż go wypełnił.Był akurat po przeszczepie i leżał w szpitalu a doczytaliśmy że wtedy akurat nie może sę ubezpieczyć,odczekaliśmy pobyt ,papier przyjęto , co miesąc odprowadzam składki.Narazie jednak nie staramy się o żadne pieniądze od nich. Wiem też że męża mógł ubezpieczyć brat w swoim zakładzie.Nie wiem może to jakieś wyjście z tej sprawy?Pozdrawiam serdecznie.
Beata
Beata

Postprzez Beata » So lis 01, 2008 8:04 pm

Zapomniałam dodac że chodzi o PZU.
Beata
Beata

Postprzez konrad » Pn lis 10, 2008 9:18 am

Sprawy jeszcze nie załatwiłem. Z PZU dostałem odpowiedź, że do regulaminu ogólnego który ja mam były podpisywane jakieś aneksy, o których ja nie mam zielonego pojęcia. Staram się do nich dotrzeć. Jeśli faktycznie tak jest to będzie je miała pani, która w mojej pracy zajmuje się ubezpieczeniami (ciekawe na jakich zasadach?).
Pozdrawiam - Konrad
konrad

Postprzez konrad » Wt lip 28, 2009 1:31 pm

Co do ubezpieczenia z PZU to muszę napisać, że przegrałem. Jedyną możliwość jaką mi zaoferowano to ubezpieczenie indywidualne na gorszych warunkach niż miałem w grupowym. Więc teraz jestem ubezpieczony, ale nie obejmuje to ubezpieczenie zdrowia. Wynika to podobno z aneksów podpisanych w mojej byłej pracy. Prosiłem o kopie tych aneksów i dostałem (10 kartek), ale jak się doczytałem to brakowało jednej strony (tej właśnie gdzie napisane było, że kontynuowanie indywidualne jest ta innych warunkach). Przez osłabienie chorobą nie miałem siły z nimi walczyć. Straciłem zaufanie do PZU.
Pozdrawiam - Konrad
konrad

Postprzez lilka » Śr lip 29, 2009 8:49 am

Konradzie a co z Twoim zdrowiem? Myslałam, że byłeś teraz w szpitalu na kolejnej chemii. Jak to jet po przeszczepie od dawcy? Pozdrawiam Lilka
lilka

Postprzez konrad » Śr lip 29, 2009 8:56 am

U mnie w miarę dobrze. Zmagam się z powikłaniami po przeszczepie rodzinnym.
Choroba u mnie ciągle się zmniejsza, ale jest. Co do chemii to lekarz zastanawia się
nad włączeniem talidomidu.
Pozdrawiam - Konrad
konrad

Powrót do Forum Pacjentów