24 września, 2021

Czym jest i jak leczyć impotencję alkoholową?

Już niewielka ilość alkoholu może być powodem braku powodzenia w sferze seksualnej. Alkohol ma działanie rozluźniające i odpręża, aczkolwiek jest często przyczyną problemów z erekcją i braku zadowolenia ze współżycia. Uzależnione panie mają trudności ze szczytowaniem, ale także rzadziej mają ochotę na seks, gdyż alkohol przyczynia się do obniżenia libido.

Do czego doprowadza impotencja alkoholowa?

Impotencja alkoholowa jest bardzo przykrym dla panów schorzeniem. Daje ona wiele uciążliwych dolegliwości i trudności, których jest przyczyną. Alkohol etylowy w dużej mierze metabolizowany jest w wątrobie, zaburzenie funkcjonowania tego narządu prowadzi do niedoboru testosteronu, gdyż jest on właśnie rozkładany w wątrobie. Poziom hormonu we krwi maleje, obniża się libido, a co za tym idzie, maleje popęd seksualny oraz podniecenia podczas kontaktu fizycznego z partnerką. Osoba borykająca się z chorobą alkoholową nie zmaga się tylko i wyłącznie z impotencją. Alkoholik odczuwa również dyskomfort psychiczny, wynikający w dużej mierze ze zmiany jego wyglądu. Taka osoba ze względu na dużą ilość toksyn w organizmie i pobudzone ukrwienie ma czerwoną i opuchniętą twarz (nos, policzki). Ponadto, zmaga się z bezsennością, przez co w ciągu dnia czuje się zmęczona, co także odbija się negatywnie na życiu seksualnym.

Alkohol a proces erekcji

Alkohol doprowadza do wahania stężenia cukru w ludzkim krwiobiegu, to odbija się niekorzystnie na męskiej zdolności seksualnej. Zaburzenia wzwodu mogą pojawić się bezpośrednio do wypitym napoju wysokoprocentowym, jak i po długotrwałym nadużywaniu takich trunków. Wtedy wówczas dochodzi do wyniszczenia wątroby, ale także innych organów w ciele. Schorzenia te są w wielu przypadkach pośrednią przyczyną pojawiających się zaburzeń potencji. Przez uzależnienie od alkoholu może dojść do stłuszczenia, marskości czy poalkoholowego zapalenia wątroby. Dolegliwości te przyczyniają się do rozregulowania gospodarki biochemicznej organizmu mężczyzny. Erekcja jest niezwykle skomplikowanym procesem, aby mogła wystąpić, musi dojść do pewnych zjawisk i czynników. Niestety alkohol jest dużą przeszkodą, aby mężczyzna mógł cieszyć się z udanych przeżyć seksualnych. Sama stymulacja seksualna, która kiedyś wystarczała, może wtedy okazać się niewystarczająca, aby doszło do zajścia pewnych reakcji organizmie. Ponadto należy pamiętać, iż osiągnięcie oraz utrzymanie stanu podniecenia po wypitym alkoholu jest problematyczne, także ze względu na funkcję układu krwionośnego. Niestabilne wartości ciśnienia tętniczego krwi osoby uzależnionej, wynikają z impotencji alkoholowej. Aby mogło dojść do prawidłowej erekcji, niezbędne jest osiągnięcie konkretnej wartości ciśnienia, która doprowadzi do napłynięcia zwiększonej ilości krwi do członka. To dzięki odpowiedniemu ukrwieniu możliwe jest uzyskanie i utrzymanie na odpowiedni czas wzwodu. Mężczyźni muszą wziąć pod uwagę to, iż nawet mała ilość wypijanego regularnie piwa, może spowodować obniżone wydzielanie testosteronu, przez co dochodzi do zaburzenia życia seksualnego. Jest to spowodowane tym, że w chmielu obecne są fitoestrogeny, które odznaczają się działaniem przypominającym żeńskie hormony płciowe, czyli estrogeny. Gospodarka hormonalna mężczyzny często sięgającego po piwo, może więc zostać szybko zaburzona.

Jak można leczyć impotencję alkoholową?

Dobrą wiadomością dla panów jest to, że impotencję alkoholową można skutecznie wyleczyć. Cały proces opiera się głównie na podjęciu kompleksowej terapii alkoholizmu. Istotny jest także detoks alkoholowy. Dzięki niemu można usunąć z organizmu wszystkie nagromadzone toksyny i zapewnić mu do prawidłowego działania wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. W ten sposób organizm będzie mógł szybko wrócić do swojej równowagi wodno-elektrolitowej oraz biochemicznej. Oczywiście dzieje się to stopniowo, aczkolwiek nawet po kilku godzinach odtrucia alkoholowego, mężczyzna będzie w stanie poczuć się lepiej i odczuć widoczną różnicę. W procesie leczenia wykorzystuje się również środki farmakologiczne, czyli przede wszystkim inhibitory fosfodiesterazy typu 5, aczkolwiek najważniejsza jest jednak wstrzemięźliwość od alkoholu.