24 września, 2021

Słaba potencja: co dzieje się złego w przypadku zaburzeń erekcji w młodym wieku, jak sobie radzić?

Zdrowie mężczyzn to prawidłowa praca wszystkich układów i narządów. Specyficzna jest praca narządów płciowych. Kwestie zdrowotne dotyczą również poziomu hormonów, produkcji głównego hormonu męskiego – testosteronu, ruchliwości plemników i zdrowia prostaty. Zdrowie mężczyzn jest nierozerwalnie związane z ćwiczeniami i aktywnością fizyczną, prawidłowym odżywianiem i utrzymaniem prawidłowej wagi.

Słaba potencja: co dzieje się złego w przypadku zaburzeń erekcji w młodym wieku?

Wiele osób uważa impotencję za problem wieku, szczerze wierząc, że może się rozwinąć dopiero po 50 roku życia. Ale w rzeczywistości życie pokazuje zupełnie inny obraz, a słaba potencja w młodym wieku nie jest rzadkością. Jeśli potencja zmniejszyła się w wieku 30 lat, to problem jest znacznie łatwiejszy do rozwiązania niż w starszym wieku. Najważniejsze, aby nie opóźniać sytuacji i skontaktować się ze specjalistą na czas. Będzie mógł znaleźć przyczyny słabej potencji i przepisać odpowiednie leczenie. Trzeba się dowiedzieć, co zrobić, gdy pojawiają się problemy z potencją i do którego lekarza się udać? Jakie leki przyjmować, aby cieszyć się życiem seksualnym?

Co źle wpływa na potencję?

Zanim młody mężczyzna się dowie, jak leczyć słabą potencję, trzeba rozpoznać czynniki, które negatywnie wpływają na męskie możliwości. Przede wszystkim potencja w wieku 20 lat może się zmniejszyć z powodu złych nawyków. Ta kategoria obejmuje alkohol, palenie tytoniu, zażywanie narkotyków. Jeśli mowa o alkoholu i paleniu, to takie złe nawyki mają szkodliwy wpływ na stan naczyń krwionośnych, a jeśli są nadużywane, zakłócają pełny krążenie krwi. Z kolei mniejszy przypływ krwi tętniczej występuje w narządach miednicy, odpowiednio w penisie, u mężczyzny występuje taki nieprzyjemny objaw jak pogorszenie erekcji. Jeśli na początku alkohol pomaga młodemu człowiekowi być w najlepszej formie, to z czasem rozwija się łańcuch: alkohol – seks i za każdym razem wymagana będzie zwiększająca się dawka alkoholu, aby poczuć podniecenie i wysokiej, jakości erekcję. Czynniki, które osłabiają sprawność seksualną mężczyzn, obejmują:

 • Brak aktywności fizycznej.
 • Siedzący tryb życia.
 • Niewłaściwe odżywianie.

Dlaczego zaburzona erekcja pojawia się u młodego mężczyzny?

Na potencję wpływa wiele czynników:

 • Lęk przed porażką
 • Depresja
 • Stres w pracy
 • Chroniczne zmęczenie
 • Bezsenność
 • Współczesny rytm życia i tak dalej.

W wieku 20-21 lat słaba potencja ma często podłoże psychologiczne. Do jakiego lekarza powinien udać się mężczyzna w takim przypadku? Na początek może odwiedzić psychologa, możliwe, że będzie potrzebować pomocy seksuologa. Na tle pogorszenia erekcji, niezależnie od etiologii tego stanu, mężczyźni stają się nerwowi i rozdrażnieni, nieustannie prześladują ich przeróżne lęki. Boją się, że ich partnerka ich zdradzi, bo jej nie zadowalają. Jeśli przyczyna słabej potencji w młodym wieku leży w głowie, to w wieku 40 lat i więcej najczęściej przyczyny są ukryte w zaburzeniach fizjologicznych:

 • Ostra i przewlekła postać zapalenia gruczołu krokowego.
 • Gruczolak prostaty, hemoroidy.
 • Cukrzyca.
 • Zmniejszony poziom testosteronu.
 • Zaburzenia endokrynologiczne.
 • Zaburzenia krążenia krwi.
 • Nowotwory w przysadce mózgowej.
 • Schorzenia układu sercowo-naczyniowego.

Oznaki osłabienia erekcji

Jak pokazuje praktyka, oznaki osłabienia sprawności seksualnej dostrzega przede wszystkim kobieta. Mężczyzna rzadko przyznaje, że ma problemy, twierdząc, że wszystko z nim w porządku. Jeśli związek jest szczery, a partnerka jest wyrozumiała, na pewno powie o tym mężowi. Kiedy mężczyzna powinien się martwić? Jeśli osłabienie potencji u mężczyzny ma charakter jednorazowy, wszystko można przypisać stresowi, zmęczeniu lub braku snu. Jednak, jeśli zaburzenia erekcji stają się coraz częstsze, warto się martwić.

Oznaki zaburzeń erekcji:

 • Penis wiotczeje podczas seksu.
 • Osiągnięcie erekcji staje się coraz trudniejsze.
 • Okresowo nie ma porannej erekcji.
 • Przedwczesny wytrysk.
 • Trudno jest osiągnąć orgazm i uzyskuje się mniej przyjemności.
 • Zbyt długi stosunek trwający ponad 2 godziny jest również oznaką zaburzenia w organizmie mężczyzny.

Takie objawy mogą występować u mężczyzn w wieku czterdziestu i pięćdziesięciu lat, ale można je również zaobserwować w młodym wieku. Jeśli mężczyzna zda sobie sprawę, że sam sobie nie poradzi, musi udać się do lekarza. Może odwiedzić urologa lub androloga, którzy zajmują się leczeniem zaburzenia erekcji u mężczyzn.

Sposoby i opcje rozwiązania problemu

Problemy z potencją w wieku 30 lat są łatwo uleczalne. W zdecydowanej większości przypadków przyczyny mają podłoże psychologiczne, w wyniku, czego złożona terapia może nie być konieczna. W niektórych przypadkach lekarze przepisują łagodne środki uspokajające lub leki o działaniu uspokajającym. Pomaga to szybko radzić sobie ze stresem i napięciem nerwowym. Obowiązkowo należy odpoczywać i spać, co najmniej 8 godzin dziennie. Przy napiętym harmonogramie pracy spróbować zadbać o kilka dni wolnych, aby dać swojemu organizmowi czas na regenerację.

W młodym wieku aktywność fizyczna może pomóc radzić sobie ze stresem. Lepiej preferować aktywne sporty – bieganie, pływanie, koszykówkę lub piłkę nożną. Zajęcia sportowe dodatkowo pomagają ustabilizować krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu narządy będą maksymalnie nasycone krwią i tlenem. Aby poprawić erekcję, trzeba dobrze się odżywiać. Zaleca się włączenie do diety następujących produktów: pietruszka, śmietana, jajka kurze i przepiórcze, czosnek, cebula, świeże warzywa i owoce. Z menu trzeba usunąć tłuste i zbyt wysokokaloryczne potrawy. Nawet zdrowej osobie nie zaleca się spożywania fast foodów, a tym bardziej w przypadku zaburzeń erekcji.

Szczególną uwagę należy zwrócić na swoje złe nawyki. W przypadku zaburzeń erekcji alkohol i palenie są zabronione. Nikotyna, przenikając do organizmu mężczyzny, wpływa negatywnie na naczynia krwionośne, zubaża ich ściany, co w efekcie prowadzi do słabego krążenia krwi. Osłabienie potencji jest problemem do rozwiązania. Najważniejsze jest, aby zmienić styl życia, a w razie ochoty na odbycie stosunku seksualnego zażyć jeden z leków stosowanych przy zaburzeniach erekcji. Można wypróbować Viagrę, Kamagę lub Cialis a zadowolenie osiągnie nie tylko mężczyzna, ale również jego partnerka.