W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może zostać zawodowym sportowcem – niezależnie od predyspozycji. Piotr Szpiczak jako strongman podpowiada, że odpowiednie samozaparcie, motywacja oraz regularne treningi pozwolą na osiągnięcie prawdziwego sukcesu. Chcesz dowiedzieć się, jaki trening warto wykonać, aby przygotować swój organizm do kulturystyki lub innego zawodowego sportu? W takim razie sprawdź krótki poradnik przygotowany przez Piotra Szpiczaka.

Piotr Szpiczak radzi – jak zostać strongmanem?

Jeśli chcesz zostać strongmanem musisz przede wszystkim zainwestować w zdrową i zbilansowaną dietę, a także suplementy pozwalające na uzupełnienie niedoborów witaminowych i minerałowych. Pamiętaj też, że zdrowe żywienie to nie wszystko. Według zaleceń Piotra Szpiczaka warto odpowiednio zaplanować treningi. Jeśli chcesz zostać prawdziwym strongmanem, musisz wypracować jak największą siłę. Tutaj przyda się spora masa mięśniowa oraz liczne treningi wydolnościowe. Dzięki temu Twoje ciało stanie się mocniejsze, a Ty zaczniesz osiągać sukcesy np. jako strongman. 

W kwestii budowania siły fizycznej oraz masy mięśniowej, sprawdź wpis: Jak wspierać regenerację sportowca?

Według Piotra Szpiczaka to kluczowa kwestia, aby nie tylko zapewnić organizmowi niezbędnych minerałów i witamin, ale także odpowiednio do zregenerować po treningu. Aby właściwie regenerować tkankę mięśniową i cały organizm, potrzebny jest sen, zdrowe żywienie oraz dodatkowe suplementy witaminowe.

Predyspozycje czy motywacja – według Piotra Szpiczaka potrzebne jest jedno i drugie!

Zapamiętaj, że predyspozycje do bycia sportowcem to nie wszystko. Musisz też zadbać o odpowiednią dawkę motywacji, która jest niezbędna, aby treningi odbywały się regularnie. Praktycznie każdy może zostać sportowcem (także zawodowym) jeśli tylko ma odpowiednią dawkę motywacji oraz możliwości np. finansowe. Wraz z treningami warto inwestować w zbilansowaną dietę, suplementy od topowych producentów oraz dbać o odpowiednią dawkę odpoczynku.

Jeśli interesujesz się kwestią zdrowego żywienia, koniecznie sprawdź też wpis: Masło czy margaryna – co wybierać na co dzień?

Wbrew pozorom wiele czynników wpływa na to, czy osiągniesz sukces jako sportowiec, czy też nie. Pamiętaj o tym, jeśli planujesz swoją przyszłość właśnie w tym kierunku. Historia Piotra Szpiczaka może być pewną inspiracją. Warto też zapamiętać porady tego sportowca, które mogą okazać się kluczowe dla amatorów sportu chcących osiągnąć zamierzone cele.