Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa jeśli chodzi o żywienie zarówno sportowców, jak i osób chcących zadbać o swoje zdrowie. Piotr Szpiczak to ikona dla osób, które interesują się sportami siłowymi oraz kulturystyką. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w tej branży, koniecznie weź pod uwagę kilka istotnych wskazówek, jakie daje Piotr Szpiczak osobom początkującym, jak i zaawansowanym sportowcom. Poniżej znajdziesz więcej informacji o tym, jak zbudować zdrową i zbilansowaną dietę, którą warto wdrożyć w życie.

Ciekawy artykuł na temat zdrowego żywienia to także: Dieta paleo – co i jak?

Jak dobrze rozplanować zdrowe żywienie? Piotr Szpiczak podpowiada!

Odpowiednie planowanie zdrowego żywienia to podstawa, aby móc osiągnąć sukces w każdym sporcie, jak i codziennym życiu. Zanim zdecydujesz się na stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety, koniecznie weź pod uwagę kilka kwestii, które są uznawane za najważniejsze – m.in. przez Piotra Szpiczaka. Oto one:

  1. Zawsze dobieraj produkty żywnościowe takie, jakie lubisz.
  2. Staraj się równomiernie planować posiłki, tak, aby ich ilość nie była mniejsza niż 5 dziennie.
  3. Jedz posiłki o stałych godzinach w ciągu dnia.
  4. Pij dużo wody.
  5. Staraj się zróżnicować posiłki, aby dostarczały do organizmu wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i odżywczych, a także witamin.

Jeśli zastosujesz się do powyższych zasad, na pewno będziesz zadowolony z efektów zdrowego żywienia. Warto dodać, że odpowiednie planowanie posiłków to podstawa, aby jeść je ze smakiem.

Poznaj też: 10 przepisów na zdrowe przekąski w upalne dni!

Dlaczego zbilansowana dieta to podstawa w życiu sportowca?

Piotr Szpiczak to osoba, która wie, jak ważna w życiu każdego sportowca jest zbilansowana dieta. Zanim zdecydujesz się zdrowe żywienie, koniecznie musisz poznać, chociażby podstawowe zasady komponowania posiłków. Możesz zdecydować się też na pomoc kateringu dietetycznego. Dzięki temu zapewnisz sobie dostęp do zdrowych posiłków o odpowiedniej kaloryczności, które będą dla Twojego organizmu podstawowym budulcem mięśni oraz nośnikiem siły.

Podsumowując – zdrowe żywienie w życiu każdego sportowca powinno być jedną z najważniejszych kwestii. Tylko kiedy będziesz regularnie jeść, wykonywać treningi i dbać o regenerację osiągniesz zamierzone cele i utrzymasz idealną formę przez długi czas. Jeśli chcesz zostać strongmanem światowej klasy jak Piotr Szpiczak, koniecznie postaw na zbilansowaną dietę. Kiedy dołączysz do tego suplementację np. witaminami – na pewno osiągniesz ogromny sukces w zawodzie sportowca.